İlhan Gökalp Durmuş

İlhan Gökalp Durmuş

Mail: [email protected]

Sultan Abdulhamithan - Bizi Cellad görenlerin celladı oluruz , Hiç bir fani hevesim yoktur !

Sultan Abdulhamithan - Bizi Cellad görenlerin celladı oluruz , Hiç bir fani hevesim yoktur !

Sevgili okurlarım ;

 

Yeryüzünde yaşayan 8 milyar insandan biriyim! Filistin’de , Gazze’de yaşanan zülum karşısında ne yapabilirim deme ! Benim elimden buralara yazmak medyadan duyurmak geliyor ! Susma sen bu coğrafyada bedel ödemiş bir milletin ferdisin! Ve Katil İsrail soykırım yapıyor !

 

( I am one of the 8 billion people living on Earth! Don't ask what you can do in the face of the oppression in Palestine, in Gaza! I feel like writing about these places and spreading the word through the media is something I can do! Don't stay silent; you are a member of a nation that has paid a price in this region! And Israel is committing genocide! )

 

İHMALLER ÖLDÜRÜYOR 

 

Öncelikle şuraya bırakacağım videoyu izleyin!

 

Geçtiğimiz günlerde Ağcalı yokuşunda trafik kazasında hayatını kaybeden Mustafa Karataş’ın ( 22 ) kazasından bir kaç saat önce çekilmiş bir video. Artık şehrimizde ihmaller sinsi bir ölüm olan toz ( asbest ) değil direk can almaya başladı!

 

ŞEHRİ YÖNETENLER UYUYOR MUSUNUZ ?

 

Şehrimiz de SOYGUN VAR ! Yıkım ihalesi verdiğiniz firmalar artık binaları yıkmakla kalmıyor hayatları da yıkıyor farkında mısınız ? Yoksa yine depremden önce  binlerce uyarıyı duymayan kulaklarınız sağır , görmeyen gözleriniz kör mü oldu !

 

KOSGEB 450 Milyon Dolar Dağıtacak !

 

Depremde işyerini kaybeden hasar alana ya da faaliyetinde ciro kaybı yaşayan esnafa ilk adım olarak Dünya Bankasından alınan 450 milyon dolar çeşitli kategorilerle dağıtılacak.

 

Teknik detaylara : https://www.kosgeb.gov.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

UYARI : 

Sevgili Esnaf kardeşlerimiz LÜTFEN sana kredi çıkarttırırım adamım var vs. deyip komisyon talebinde bulunanlardan uzak durun. Esnaf Odanıza ya da muhasebecinize BAŞVURUN 

ESNAFIN TALEBİ ;

 

Rakamlar küçük ölçekli işletmeler için mini bir adım olacağında hem fikirler lakin

ötelenmeyen vergi ve SGK borcu nedeniyle bir çok esnafın bu destekten faydalanamayacağı düşüncesi hakim.

 

Esnaflardan istenen bir kaç kritik madde HASAR KAYIT - VERGİ SGK BORCU YOK belgeleri

 

Bazı esnafların NACE kodları hizmet sektöründe olduğu için güncelleme yapılabileceğini KOSGEB başkanı Ahmet Serdar İbrahimcioğlu söyledi. Ticaret odasında yapılan toplantıda Kahramanmaraş KOSGEB’ten ne yaparlarsa yapsınlar destek alamadıklarını belirten öfkeli iki esnafı sakince dinledi ve talimat verdi. Bakalım neler olacak ! Bende GAZETECİLERİN nace kodlarının hizmet sektöründe olduğunu belirterek destekten faydalanamadığımızı belirttim umarım düzeltilir ve mesleğimizin şehirdeki kan kaybı bir nebze de olsa toparlanır. BASIN İLAN KURUMU ve bazı siyasiler , bazı gazeteciler Kahramanmaraş basınını bitirmek için CELLAT pozisyonuna geçmiş durumda çünkü.

 

HAZIR TİCARET DEMİŞKEN SAHİ OSB AŞKINIZ NE ZAMAN BİTER NE KADAR ALAN SİZE YETER !

 

Her toplantıda her alanda milyon dolarlar kazanan şehrin tabiri caizse nerdeyse bütün eko sistemini ister menkul , ister gayrimenkul sahiplenen iş insanlarımız SİZE SESLENİYORUM ! Bu OSB , OSEBE , ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ aşkınız ne zaman biter ! Şehrin büyük bir nüfusunu hizmetkar olarak gördüğünüz YETMEDİ Mİ ? Artık sizin de elinizi taşın altına koyma vaktiniz gelmedi mi ? Üniversite hatta bir kaç üniversite bitirmiş gençlerimizi asgari ücretin bir tık üstüne çalıştırdığınız YETMEDİ Mİ ?

TOKİ onlarca ev yapıyor KAÇ TANESİNİ SİZ BAĞIŞLADINIZ YA DA SAHİPLENDİNİZ ?
Bakınız deprem sürecindeki desteklerinizden bahsetmiyorum yardımlarınız ve de çabalarınız için bütün şehrim adına teşekkür ediyorum.

 

Sevgili Mustafa BULUNTU

Sevgili Başkan

Yukardaki çağrı sanadır , Lütfen kamuoyunu ve beni bilgilendirirsen sevinirim. Deprem sürecinde aldığınız hasarları , sigorta şirketlerinden alınan meblağlar , devletten alınan destekler ve devamında gelecek destekleri biliyoruz. Bu şehirde imkanlara en hızlı ulaşan kitleyi yönetiyorsunuz ? Dosya adamı olarak yönettiğiniz TİCARET ODASI üyeleri ile birlikte TOKİ’ye ya da farklı bir organizasyon şeması ile insanlara EV bağışı yapmanızı öneriyorum. VAR MISINIZ ? Ortada şehre ABİLİK EDECEK BİR BABAYİĞİT YOKSA BU KURUMSAL YAPI ŞEHRİN AYAĞA KALKMASINA ABİLİK EDEBİLİR kanatindeyim!

 

 

EXPO BU KEZ KİTAPLARLA GÜZELLEŞTİ

 

Expo 2023 Kahramanmaraş alanında kitap fuarı açıldı ziyaret edebilirsiniz.

 

ARA NOT : Bütün şehirdeki bu kitap organizasyonunu yapanlar LÜTFEN ARTIK KOMİSYONCULARI ŞEHRİN KİTAP FUARLARINA ALMAYIN !

 

Mustafa Alyaz’a Selam ,

Şimdilerde Ankara’da şehrimizi temsil ediyor. Bir nevi GAZETECİLERİN VEKİLİ oldu,olacak oralarda geçen aradım hal hatır sordum. Oralarda yıllardır Kahramanmaraş ismi ile lobicilik oynayan bir vakıf varmış bilirim ! Sevgili vakıf bakın oralarda BİZDEN BİRİSİ var ! Haberiniz OLA !

 

 

DOĞUKENT YERİNDE DÖNÜŞECEK ! NECATİ OKAY İNSİYATİF ALMIŞ !

 

Necati Okay Dulkadiroğlu Belediye Başkanı insiyatif alarak Doğukent’in yerinde dönüştürülmesini müteahitler eliyle değil belediye ve iştirakleri eliyle vatandaşın talepleri doğrultusunda yapılması konusunda çalışmalar sürdürüyormuş.
Açıkcası bu şehirde İNSİYATİF alma konularında son yıllarda oldukça korkaklaşıldı. Okay cesur davranış sergilemiş! Yaklaşık 5 Bine yakın konut bulunan şehir nufüs dağılımın genel de dar ve orta gelirli vatandaşların oturduğu bir alana zemin+4 kat izin verildi. Okay bir dönüşüm ofisi kurarak burada vatandaşların talebini dinleyerek 2+1 - 3+1 küçük 3+1 büyük daireler olmak kaydıyla taleplere göre Belediye ya da belediye iştirakleri ile bu bölgeyi yeniden revize etmeyi planlamış. Aday gösterilir mi bilemem gösterilirse kendi işini gösterilmezse bir sonraki başkanın işini kolaylaştırmış olacak. Talepler toplanıp proje açıklandığında bu konuyu yeniden ele alacağız.

Not: Chp’de Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun kurultayı kaybetmesi ile Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç Yeni Genel Başkan Özgür Özel’in A takımında yer almadı. Ve Kahramanmaraş Partilerdeki üst düzey görevlerinden son Genel Başkan Yardımcılığını da kaybetti.

Önce İnsan

Önce Saygı ile

İlhan Gökalp Durmuş

 

 

 

 

 

 

 

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar