İlhan Gökalp Durmuş

İlhan Gökalp Durmuş

Mail: [email protected]

KMTSO seçimleri Kahramanmaraş’ta Yeni Bir Farkındalık Dönemi Başlatacak!

KMTSO seçimleri Kahramanmaraş’ta Yeni Bir Farkındalık Dönemi Başlatacak!

Kahramanmaraş’ta mesleki hayatım boyunca ( 11 yıl ) ilk defa böyle çekişmeli,maceralı bir seçim serüvenine tanıklık ettim. Meslek büyüklerim ve büyüklerim en son bu tarz bir seçimin Evliya ve Balduk döneminde tanık olduklarından bahsetti. Sanırım yıllar sonra keyifle anlatacağım bir süreç yaşadık hep beraber.

 

KAZANAN MUSTAFA BULUNTU OLDU AMA BAKIN BAŞKA HANGİ ZAFERLER ÇIKTI BU SEÇİMDEN

 

Hafızalar hep birinci olanı aklında tutar. Örneğin Dünyaca ünlü koşucu rekortmen 100 metre koşucusu Usain Bolt yarışı rekorla kazanmıştır ama ikinci olan yarışmacı da rekor kırarak ikinci olmuştur. Zaferi nerede aradığınıza bağlı.

 

 

BEYAZ TAKIM SON ANA KADAR MÜCADELE ETTİ

 

Seçim alanında saatlerimiz 15.45 gibi olduğunda Beyaz Ekipte bir heyecan aksiyon tekrar başladı. İnsanlar aranıyor listeler kontrol ediliyor, gençler diyalogu olmayanlara büyüklerine aratıyor son dakikaya kadar davetler devam ediyordu. Mavi Ekip ise son saatte gardını düşürdü mücadelesini bıraktı bir dağılma yaşandı. Oysa saat dörde kadar yüzlerinde kendinden emin haller vardı hepsinin.

 

TURUNCU VE YEŞİL TAKIM

 

Bağımsızlar olarak sahne aldılar,son ana kadar onlarında koşturduklarına şahitlik ettim.

 

 KAMBUR FARK YARATTI

 

Bağımsız liste olarak giren ekip Erdal Kambur öncülüğünde seçimden galip ayrıldı.

Diğer komite liste adayları da fena çalışmadı.

 

MECLİS RENKLENDİ

 

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası Meclisinde 20 Beyaz 6 Mavi 1 Turuncu 2 Yeşil ( Bağımsız yeşil Erdal Kambur , Yeşil Müteahhitler Birliği - Turuncu Durmuş Karcıoğlu )   renklerin temsilcileri bundan sonraki Kahramanmaraş ticari hayatına Mustafa Buluntu önderliğinde yön verecek.

 

KAHRAMANMARAŞ’TA SEÇİMLER İÇİN MİLAT OLABİLİR !

 

Oda seçimlerinde gelenekselciler ile yenilikçilerin mücadelesinden yenilikçiler yüzde 70 başarı sağlayarak yönetime geldiler. Kalpler kırıldı , dostluklar küstü belki ama tamir edilebileceğinden eminim sonuçta bir futbol maçında futbolcular birbirlerine maçın heyecanı ile etik olmayan hareketlerde bulunsalarda maç bittiğinde aksiyonun maçta kaldığını biliyorlar. Bu seçim süresinde tarafların küslük olmadan memleket için birlikte yol yürüyebilecek kapasitede  ve de anlayışta olduklarını düşünmekteyim.

 

TÜMKİAD İÇİN İYİ BİR SINAV OLDU.

 

Genç Başkan Muhammed Eliaçık taraf seçme özgürlüğünü kullandı ve seçimde aktif rol aldı.Finalde  seçim alanında kalıp kazanan adayı alanda tebrik etmelerini beklerdim ama göremedim belki ben alandan ayrıldıktan sonra gelmişlerdir. Tümkiad genç girişimciler üzerine oluşan bir kemik kadrosu var böyle bir seçim heyecanı onlar içinde ilk olmuştur. Güzel bir deneyim yaşadılar şimdi yaptıkları çalışmaları , iyi veya kötü görünen deneyimlerin hepsini mukayese edip mevcut sistemde memlekete ne katabilirizi düşünme vaktidir. Tümkiad bu seçimin kazananlarından harika bir deneyim elde ettiler.

 

BULUNTU’NUN EKİBİNİN ÇALIŞKANLIĞI İSTİKRARLA DEVAM ETMELİ

 

Seçimin son bir saatinde beyaz ekibin yanında geçirdim zamanımı onlarca seçim gördüm böyle arı gibi çalışan bir ekip görmedim. Harika bir sinerji yakalamışlar bu sinerjiyi bundan sonraki süreçte istikrarla üstüne koyarak devam etmelerini bekliyorum.

 

 

BALCIOĞLU’NUN VEKİLLİK YADA BAŞKANLIK ADAYLIĞINA ÇAĞIRIYORUM

 

Önceki yazımda dediğim gibi iki adayda memleket sevdasına vurgu yaptı defalarca ve kaybeden adayın vekillik ya da başkanlık adaylığını açıklayarak siyasete girmesini memleket için çalışmalarını sürdürmesini günlerce açıkladığı söylemlerini devam ettirmesi tarafındayım demiştim. Şimdi sonuçlara göre önceki dönem başkanı Şahin Balcıoğlu seçimi kaybettiğine göre memleket sevdasını hizmet edebilme arzusunu vekillik ya da başkanlık ile taçlandırmalı.

 

Balcıoğlu seçim sürecini daha sağlıklı götürebilirdi lakin ekip faktörü bambaşka bir olay bizim memlekette doğru ekip doğru çalışma olmazsa kaybedersiniz.Bu örnekleri yıllar önce diğer seçimlerde gördük. Sizi başarıya götürecek olan ekip çalışmasıdır.

 

 

İGD YORUMU :

 

Kazanan memleket olsun dedim her yazının sonunda Buluntu ve ekibinin bu işin üstesinden geleceğinden eminim. Genç, Yenilikçi ve fikirlere,eleştirilere açık bir ekip dört yılın sonunda gururla bakacakları yıllar ve de başarılı işler bırakmalarını temenni ediyorum.

 

Bir tebrikte kendi meslektaşlarıma her iki tarafın haberini yapanda oldu destekleyende lakin objektif kalma ilkesini bozmayıp haberlerde her iki tarafa da destek sunup seçim günü alanda alın teri döken her bir meslektaşıma ( kendim dahil )

 

Baba Ata dostu Kadir Amca’yı ( Kurtul’u ) duruşundan dolayı kutluyorum. Tarafsızlığını açıkladı ve duruşunu zerre bozmadı.

 

Adem Abimi ( Mağralı ) kutluyorum. Buluntu’nun ekibinde gece gündüz koşturdu. Bildiğiniz üzere İyilik yapmayı şiarını benimseyen bir isim şehrimizde Buluntu’nun ekibinin de iyiliklerle şehri donatacağından eminim hatta dün Adem abi ile konuşurken şöyle bir fikir sundum dedim ki

- Abi dışarda SMA hastası Yusuf Baran için para toplanıyordu ama milyon dolarlık insanlar çokta bakmadı. Mustafa Abi en azından gelen hayırlı olsun çicekleri yerine o çocuğun hesap numarasını mı paylaşsa çok daha güzel olmaz mı dedim. İletmiştir muhtemelen.

 

Evet Mustafa Abi SMA hastası Yusuf Baran için bu fikre ne dersin ?
 

 

Önce İnsan

Önce Saygı ile

İlhan Gökalp Durmuş

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar