İlhan Gökalp Durmuş

İlhan Gökalp Durmuş

Mail: [email protected]

Kahramanmaraş’ın HACIYATMAZ’ları Kimler Olacak ?

Kahramanmaraş’ın HACIYATMAZ’ları Kimler Olacak ?

Kendine ait bir beyine ve akla sahipsin.Bunu kullan ve kendi kararlarını ver!

- Napolyon -

Seçimler yapmaya mahkumsunuz.Bu hayatın en büyük paradoksudur.

- Wayne Walter Dyer -

 

Sevgili okurlarım , 31 Mart 2024 seçimleri ile alakalı seçim 2024 yazı serisini başlatıyoruz. İlk etapda bu süreçte dikkatimi çeken detayları aktardıktan sonra Büyükşehir , Onikişubat ve Dulkadiroğlu ilçelerini ve Partilerin son durumunu aktaracağız!

 

 

DİKKATİMİ ÇEKEN DETAYLAR

 

KAHRAMANMARAŞ’IN ASENA’sı İŞ BAŞINDA !

 

Mhp Kahramanmaraş Milletvekili Zuhal Karakoç Dora son zamanlarda şehre ait sorunları bir bir ANKARA’daki muhattaplarına anlatmaya dile getirmeye başladı. Sosyal medya’da Kahramanmaraş’ın Asena’sı diyen de var Büyükşehir’e aday olsun diyen de. Vekil hanım her geçen gün performansının üstüne koymaya devam ediyor lakin daha kısa metinler ile anlatacağı mevzuları bazen oldukça uzun metinler ile anlatınca konular anlamını yitirdiği anlarda olmuyor değil. ( Bende uzun yazıyorum mesala benim okumak isteyen okusun gibi bir lükse kaçıyorum! Ama vekil hanımda böyle bir lüks yok! )  Süreçte metinleri toparlayacak mı vekillik süreci nasıl sürecek hep beraber izleyeceğiz.

 

ÖZTUNÇ GERİ DÖNDÜ , KARATUTLU TEŞKİLATSIZ AMA ANLATIYOR

 

Chp Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç Kahramanmaraş’ın partilerdeki son üst düzey yetkilisi son kurultayda sandalyesini parti içinde yitirdi. Son zamanlarda sessizliğini koruyordu hatta yazmıştık eski performansı yok diye bu hafta ani bir atak yaparak yeniden Kahramanmaraş’ın sorunlarını gündemine aldı. Bilindiği üzere CHP kanadının en büyük Büyükşehir adayı potansiyeli taşıyor. Süreçte neler bekliyor bizi göreceğiz.

Deva Kahramanmaraş Milletvekili İrfan Karatutlu yerel teşkilanması nerdeyse SIFIR olan bir partinin vekili olarak Ankara’da Kahramanmaraş’ın sorunlarını dile getirmeyi sürdürüyor. Kulislerde olası bir partisinin aday çıkarması durumunda Büyükşehir’e aday olmanın gönlünden geçtiği konuşuluyor. Şehirdeki çoğu otoriteye göre hasbelkader seçilen ve vekil olan Karatutlu’nun böyle bir kumar oynaması yakaladığı ivmenin çöpe atılması olacağını söylemeliyim.

 

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nin Basın Müdürü şimdiden Sakarya’ya dönüş sinyali veriyor! 

 

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Rüstem Keleş’in Sakarya’da Büyükşehir’e aday adayı olmasının ardından Basın Müdürü görevini sürdüren Sevgili Müdür Bey , Atalay Müdür geçmişte beraber görev yaptığı Rüstem Keleş’in adaylık sürecindeki paylaşımlarını bir bir sosyal medyasına taşıyor. Bilindiği üzere Rüstem Keleş SASKİ'de görev yaparken Özel Kalem Müdürlüğü görevi yapmış Rüstem Keleş'in Kahramanmaraş'ta görev almasının ardından Kahramanmaraş'a Basın birimine müdür olarak atanmıştı.Hayrettin Güngör’ün paylaşımlarını nerdeyse hiç paylaşmaz oldu. Bu mini detayı da paylaşmış olalım.

 

KIŞ GELİYOR DEDİM GELDİ ! KONTEYNER KENTLERDE YAŞAYANLAR!

 

Bu hafta bir söz paylaştım ki insanlar çok haklısın dedi.

- YARASIZLAR anlamaz YARA - SIZLAR !

 

Yaşadığımız süreçte bir yara alanlar var bir de yarasızlar ! Ve yarasızlar yaralıların halinden anlamıyor! Defalarca dile getirmeme rağmen yine yağmur bazı konteyner kentlerde ve taşrada zülum oldu vatandaşlarımıza. Oysa yağmur bereketti , nimetti , toprağın ihtiyacı vardı , bizim ihtiyacımız vardı! Öyle havalar artık bu şehirde TRAVMALARI hatırlatan bir uyarıcı halini aldı! UYARIYORUM BEYLER , BAYANLAR ben yine SİZE rağmen UYARIYORUM! Eksikleri giderin!

 

HACIYATMAZ OYUNCAĞI GİBİ EN UFAK ŞEYDE YIKILMAYAN ADAMLAR LAZIM BİZE !

 

-Herhangi bir olumsuzluk yaşadığında gardını düşürmeyen,

-Sünger gibi bir psikolojiye sahip olan

-Eleştirinin özellikle yapıcı eksikleri giderici eleştirileri Başkanlık hikayesinde yakıta çevirebilen

-Makam koltuğuna yapışmayan

-Timsah gözyaşı ile değil harbi Neşet Ertaş’ında dediği gibi göynüyle göynünden gelen gözyaşı ile dertlenen.

-Duygusu mantığına eşit

-Kahramanmaraş’taki BEŞLİ ÇETEYE el pençe durmayan!

-Gerektiğinde korumasız gezebilecek kadar şehre güven veren!

-Ayakkabısı toz olmayan değil , elleri çamurdan çıkmayan!

Velhasıl kelam Şehrül-Emin olabilen !

Birileri lazım sahi sizce böyle birisi var mı ? üç beş özelliği olsa yeter diyeceğiz var mı ?

Yıllar önce dilden dile anlatılan ve efsaneleşen kapalı çarşıdaki ADAM arıyorum Adam diyen el feneriyle gezen deli Ahmet gibi el fenerini alsam elime DELİ İLHAN deseler bana bulabilir miyim Sizce ?

 

DULKADİROĞLU ADAYLARI SÖNÜK !

 

İktidar partisinden bildiğim kadarıyla 8 aday başvurdu. ( Lütfen Ak Parti Dulkadiroğlu Başkanı eksik bilgim varsa beni düzeltsin )

 

Abdullah Kalın , Mehmet Kocaoğlu , Süleyman Topçuoğlu öne çıkan isimler.

 

ONİKİŞUBAT TAMAM MI DEVAM MI !

 

İktidar partisinden bildiğim kadarıyla bu ilçede de 7 aday başvurdu. ( Lütfen Ak Parti Onikişubat Başkanı eksik bilgim varsa düzeltsin )

 

Ali Ünsal , Kazım Canlı , Alper Akbaş , Ahmet Kılçık öne çıkan isimler.

 

BÜYÜKŞEHİR ADAYLIĞI CADI KAZANI !

 

En büyük kavga burada ! Kavga diyorum çünkü öyle hissetmekle beraber anlatıyorlar. Tanınmış figürlerin yanı sıra siyasette silik tabiri caizse partiye gidip gelmiş hiç bir halt yapmamış ortalığa çıkmış ben ADAY ADAYIYIM navraları atanlar var ! Demezler mi adama BABACIM NE EKTİNDE ONU BİÇECEN! Sosyal medyaya profesyonel tasarım atmakla olmuyor bu işler ! Üç kuruşluk yakıt yakıp ilçe başkanlarını gezmekle de olmaz !

 

Dedikten sonra

 

Osman Okumuş , Fatih Mehmet Erkoç , Celalettin Güvenç , Ahmet Bülbül , Fırat Görgel öne çıkan isimler

 

 

İGD YORUMU

 

Bilindiği üzere Ak partideki mevcut görevdekiler adaylıklarını açıklamadılar. Bir de onlar açıklayacak! Liste kabaracak! ( Ahmet Özdemir’den bir aday adaylığı açıklaması bekliyorum bakalım gelecek mi )

 

Büyükşehir için dikkatimi çeken CV Ahmet Bülbül’de var ! Eee şimdi şahsımın CV’si de oldukça güzel olduğu için severim öyle CV’si güzel adamları 5 yıl önce Hayrettin Güngör’ün CV’sini okuduğumda hıh tamam! Olur profesyonel adam yalak ve yalakalar etrafında olmaz demiş idim! YANILDIM! Şimdi ben Ahmet Bülbül’ün Cv’sini sütten ağzı yananın yoğurdu üfleyerek yediği gibi görürüm! Sahada böyle görecek!  Tek ayrıntı var orada birisi Bürokrat idi diğeri belediyeci ! Süreçte mevcut aday adaylarıyla saha çalışmalarına katılarak sizler için gerekli notları almaya çalışacağım! Bakalım hangisiyle yolculuk edeceğiz dağ taş dere tepe aşıp gezeceğiz!

 

- Partilerin son durumunu

- Sahada adayları bekleyen en uç sorunları

- Partilerdeki iç karışıklıkları

- Ak Partiye çalışan diyebileceğimiz Muhalefet Partilerinin kritik pasif görüntü veren  pozisyonunu

Hepsini bir bir süretçte anlatacağız!

 

VATANDAŞ YORUMU !

 

Vatandaş çok kızgın AK PARTİ’ye 2002 seçimlerinden bu yana en büyük desteği vermiş Kahramanmaraş’lı yaralarının da verdiği etkiyle mevcut yereldeki yöneticilerin nerdeyse hepsine öfkesi var ! Bunu sümen altı etmek benim MESLEK etiğime asla ve asla uymaz !

 

- Yeni yüzler aranıyor

- Eski siyasetçileri eskiye rağbet olsa bit pazarına nur yağardı diyor onları da istemiyor

- Yaraları sağlıklı bir şekilde imar edebilecek bir mimar arıyorlar ,

- Çok büyük beklentileri yok ! Şefkatle yaklaşan başkan değil LİDER bekliyorlar ,

 

Bu tespitleri sokağa çıkıp herhangi bir dükkana girip üç beş vatandaşla sizde konuşsanız elde edersiniz. Hem sahadan hem sosyal medya hesaplarımızdan gelen geri bildirimler bu şekilde!

İYİ HABER DE VEREYİM ! 

TOKİ daha önce dediğim gibi şehirdeki tek travma yaşamayan kurumsal organizasyon ve yapılan binalar peşpşe bitmek üzere öyle sanıyorum yakında teslimler başlar. Şehir merkezindeki inşaatlarda gözler görülür gelişmeler var gecikmeler yaşansa da şimdiye denk yavaş yavaş yeni binaların inşaat alanlarında gün yüzüne çıkmaya başladı. 

 

İlerleyen günlerde her bir adayı tıpkı vekillik seçiminde olduğu gibi zor şartlar altında adil yazılar çıkartan BENDEN bir bir okuyacaksınız! Şartlarımız dünlere göre daha iyi  yaralarımız kabuk döktü , sızısı devam ediyor o da nazar boncuğu diyelim!

 

 

YASAL UYARI !

 

Anayasa Madde 26 –     Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet Resmî makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar.

 

 

 

 

 

 

Önce İnsan

Önce Saygı ile

İlhan Gökalp Durmuş  

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar