İlhan Gökalp Durmuş

İlhan Gökalp Durmuş

Mail: [email protected]

Herkes Kendince HAKLI !

Herkes Kendince HAKLI !

 

Sevmekte yorulur !

 

- Cahit Zarifoğlu -

 

Ayrılıktan zor belleme ölümü ,

Görmeyince sezilmiyor Mihriban

 

-Abdurrahim Karakoç -

 

İnandır beni dünya

İnandır yaşadıklarıma

 

- Mevlana İdris Zengin -

 

Haziran Hazindir ,

Şairlerin vedasıdır.

Saygı ve Rahmetle

 

 

 

 

Sevgili okurlarım ,

Bizim memlekette bir HAKLILAR var bir de YANCILAR !

 

Herkes kendince haklı ,

 

Hak veriyorum herkese !

 

Kim bilir ! Herkesin hikayesinde doğru zamanı bulamamıştır , doğru diyalogu bulamamıştır , eşref vakti uzun sürmüştür vs vs.

 

Kim bilir belki de ruhu göklere sığmayan bir yetenekte vizyondadır ama koyun sürüsünün ortasında kalmış bir lamborghini ( Google Amcaya Koyunlar ve Lambor yazın çıkar fotoğraf :)

 

Velhasıl kelam olmamıştır,

 

İşin diğer bir inanç noktası da şudur ;

 

Siz bir ağaç büyütmüşsünüzdür bir meyve vermiştir şimşek çakmış ağaç yanmış kül olmuştur ve çıkan fırtına tohumları etrafa saçmıştır sizin bir sürü dalları meyve dolu ağacınız olmuştur.

 

KENDİMİ POZİTİF DÜŞÜNMEYE HALA ZORLUYORUM !

 

Seçim sonrası polyana diyen de var deli misin diyen de var ! İnstagram hesabım ağırlık olarak yaptığım paylaşımlarda hep bir olumlu yan görmeyi deniyorum tatlı bir mizah dili ile anlatmaya çalışıyorum bu şehrin tebessüm ile minik minik yaraları sararak iyileşebileceğini ifade ediyorum.  

 

Çok şükür ki bugün gördüğüm kadarıyla bu pozitiflik şehirdeki genç medyacılarda karşılık bulmasının yanı sıra fosil düşüncelere sahip insan grubunda dahi karşılık bulduğunu görünce beni tutuyor bir kahkaha :) Abiler , ablalar bu şehir sevgi ile saygı ile anlayış ile iyileşecek , şifalanacak ! Ben inandım sizde inanmaya başladınız ve süper oldu bu :) Sonuçta tek taş ile tuğla örülmez ! Doğaçlama olarak bu minvalde buluşuyor olmak ve bunu izlemek acayip keyif verici hiç mütevazilik yapmayacağım kendimi kutluyorum inandım ve şu an her geçen gün bu düşüncenin bu tarz paylaşımların sayısı artıyor çok şükür :)

 

BELEDİYELERE GELİNCE !

 

Ritimleri düştü yukarda bahsettiğim sebepten ötürü motivasyon kaybına sebebiyet verecek eleştirilerimi yine erteliyor ve bayram sonrasına bırakıyorum. Ritminizi daha yukarıya çekin ! Her gün Fırat Başkanın tebessüm ettiren pozitif paylaşımlarını paylaşmaktan yoruldum ( tü tü tü nazar değmesin :)

 

MADEM SEKRETER OLACAKTI SAKARYALI’NIN YERİNE OLSAYDI YA !

 

Öncelikle şunu belirtmemde fayda var ,

Hiç bir yetişmiş insanımızın bu denli mizahtan uzak , onur kırıcı eleştirilmesine küfürler dizilmesine karşıyım.

 

Bakınız meslek hayatım boyunca tek mobing yediğim Belediye Başkanı Dönemi Hayrettin Güngör dönemidir.

Aslanlar gibi eleştirdim sabaha kadar yine eleştiririm ama ne bir küfür ederim ne de bel altına vururum.

Ayrıca şu sözü de çok severim ” Biçtiğini beğenmiyorsan , Ektiğine bakacaksın “

 

Sosyal medyadaki yorumları buraya taşımıyorum edebime , ahlakıma aykırı !

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanlığına Genel Sekreter görevine ataması gerçekleşti.

Madem sekreter yapılacaktı getirdiği Sakarya’lı Rüstem Keleş’in yerine ataması yapılsaydı.

 

 

Yine de yaralı bir şehirden yaralı bir şehire gitti , Kahramanmaraş’ın yarasına yara açan eylemleri oldu umarım geçmişteki tecrübesi geleceğini aydınlatır ve Hatay’ın iyileşmesine katkı sunar. Başarılar diliyorum sözüm söz bir gün gelip acı kahvesini içeceğim Sevgili Hayrettin Güngör Başkanımızın.

 

KAHRAMANMARAŞ ANKARA SİYASETİNDE ZAYIFLADI !

 

 

Başbaşkan Yardımcılığı , Genel Başkan Yardımcılıkları , Bakanlıklar , Komisyon Başkanlıkları vs vs. Derken son düzlükte Ankara’da her geçen gün lobi gücümüz zayıflıyor SOS uyarısı veriyor!

Nedenini uzun uzun yazmayacağım google amcaya “ Yengeç Sendromu “ yazın yeterli !

 

Ara not. Hakkıyla ilerlemek isteyen siyasetçilerimiz olursa tam destek vermeye hazırım bilirim ki Ankara’da bir şehir ne kadar iyi makamda temsil edilirse o kadar güçlüdür!

 

Mevcut vekil kadromuza baktığımda ise ilerleme kaydebilecek sadece Bakan beyi ve Zuhal Hanımı görüyorum. Diğerleri vakit öldürmece , adam asmaca oynayıp süreci tamamlar gibi geliyor. Umarım yanılırım ve şehrim kazanır.

 

 

BİLGİ ARAYIŞIMIZ SÜRÜYOR GÜNDEM AFAD KİRA YARDIMI !

 

Dün akşam vekilimiz Vahit Kirişçi ile telefonda konuştum bu konuyu !

 

Bir hamle yapacak mısınız ? dedim anlattım da anlattım çünkü haber gelir gelmez meşhur sarı siteye girdim baktım 1+1 evler 8 bin liralardan başlıyor 2+1 evler 12 bin liralardan 3+1 evler ise 15 bin liralardan ve üstelik doğu görevi ilan edilmiş şehrime akın akın memur akını var ayrıca üç ay sonra öğrenciler gelecek şimdiden 50 bin liraları bulan kiralar için nasıl bir yol izlenecek ! Herkesi konteynere alamayız değil mi ? Ya da yeteri kadar konteyner var mı ?

 

 

Bakan bey bir çok noktadan bu soruna ilişkil talebin geldiğini deprem bölgesi vekilleri olarak konuyu ilettiklerini takibini yapacaklarını belirtirken son nihai kararı devletin vereceğini de ifade etti.

 

Ben görevimi yaptım artık top Ankara’da bizi temsil eden sizlerde , üç gün üç ay sonra TYP vb. sorunlar gibi dev bir eyleme dönüşürse hiç şaşırmam ön görmek lazım bazı noktaları benim görevim sormak memleketimin tüm aks’larına bakarak analiz yapıp iletmek!

 

İLETİYORUM ilerde büyük sorun teşkil edecek bu sorun ! Hele ki TOKİ teslimleri biraz daha gecikirse !

 

 

GENEL GÜNDEM !

 

Angara garışık ağalar ,

 

MHP yakın zamanda fabrika ayarlarına geri dönüş yapabilir !

 

Verilen mesajlar çok net !

 

CHP - AK PARTİ flörtü günden güne aşka dönüşebilir !

 

Meral Akşener kanadı ayrı , İyi Parti kanadı ayrı bir senkronda ilerliyor !

 

Ümit Özdağ ve Yavuz Ağıralioğlu siyasette önümüzdeki dönemde çok duyacağımız isimler !

Yeniden Refah istediğini aldı ama Ahlaklı Belediyecilik sloganı Ahlaksız Makam Kapmaca oyununa dönüşmek üzere !

 

 

YAZMAZSAM OLMAZ !

 

Hanifi Toptaş yönetimindeki Onikişubat belediyesi bölgesinde yaptığı asfalt çalışmalarında yıllardır önemsediğim şekilde asfaltı kazıyarak yeniden nizami şekilde asfalt yapmaya başlamış

 

Yeniden Refah Partisi Kahramanmaraş teşkilatı 195 bin oy alan Muhammed Aydoğar’ı nasıl yok ederiz kavgasına girişmiş ! Allah’ın hakkı üç’tür bu ikinci oldu Aydoğar daha önce de aynı senaryoyu Onikişubat İlçe Başkanı iken yaşadı ! Güçlenerek geldi , şimdi bu ayak oyunları yine onu güçlendirecektir! Yani alıştı bu tarz Ahlaksızlıklara !

 

Akşama bizim Canım Abimiz, meslektaşımız Yener Atlı Abimizin evladanının nişanı var Rabbim hayırlı eylesin. Biz oralarda olacağız Yener abimizin yanında. Seni Seviyoruz Yener abi

 

Büyükşehir Belediye Başkanımız Fırat Görgel’in sosyal medya paylaşımları çok eğlenceli değil mi :)

 

 

 

YASAL UYARI !

 

Anayasa Madde 26 –     Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet Resmî makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar.

 

Önce İnsan

Önce Saygı ile

İlhan Gökalp Durmuş  

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar