İlhan Gökalp Durmuş

İlhan Gökalp Durmuş

Mail: [email protected]

Ak Parti Onikişubat Gençliğinin Yeni AK Abisi

Ak Parti Onikişubat Gençliğinin Yeni AK Abisi

Evet Sevgili okurlar bu satırları bakkal defteri gibi her gün yazarak kullanmadığımı belirtmemde fayda var sadece hakettiğini düşündüğüm kişi ve olayları taşıyorum. Beni tanıyanların yakınen bildiği üzere siyasi partilerin gençlik kollarını itina ile takip ediyorum. Onlardaki o saf enerji ve inancı görmek harika bir deneyim yaşatıyor. Yolun başıdır aslında gençlik kolları teşkilatı ve her babayiğidin de harcı değildir.

 

Gençlik kolları teşkilatlarından epeydir gözlemlediğim  dikkatimi çeken bir ekip vardı. Ak Parti Onikişubat gençlik kolları şehirdeki en hareketli gençlik kolları teşkilatı olarak geçtiğimiz günlerde Onikişubat Belediye Başkanımız Hanefi Mahçicek’in şehre şu ana kadar kazandırılmış vizyon projesi olan Expo’da yapılan Expo Gençlik Festivalinde arı gibi çalışan bir ekip izledim.

 

EKİPTE HER YAŞ VE MESLEKTEN GENÇ VAR HEPSİ DE ARI GİBİ ÇALIŞTI

 

Ak Parti Onikişubat Gençlik Kollarının liderliğini Selçuk Sinan Ak üstlenmiş durumda. Eypio konser günü hem gözlem yapmak için hem de organizasyon sahasını iyi analiz yapabilmek adına erken saatte oradaydım. Expo alanına vardığımda gençlik kolları ekibi hazır kıta organizasyon şemasındaki görev dağılımına hazırlanıyorlardı. Kimisi konser alanındaki eksiklikleri tarıyordu kimisi video fotoğraf konumları belirliyor kimisi de sahada çalışan ekibe yemek ve su taşıyordu. Bir ara sahnenin orda elinde yemekleri ve suları kucaklamış bir adam gördüm. Başkan Ak ekibini sahada aç susuz bırakmamak için kucaklamış onca şeyi epey mesafe uzaklıktaki toplanma yerlerine götürüyordu.

 

18’li yaşlardan 30’lu yaşlara kadar Öğrenci , Bankacı , Mimar , Mühendis Esnaf rengarenk bir kadro oluşturmuş Sevgili Başkan.

 

 

EKİP CİDDİ HAZIRLANMIŞ

 

 

Firmamda Organizasyon birimiminde olmasından dolayı şehirde onlarca organizasyon yapmış birisi olarak kriz anlarını sahada görmem hiçte zor olmadı. Ekibin ve Başkanın o kalabalık ( yaklaşık 10 bin kişilik ) alanda soğukkanlılıkla anlık oluşan krizlere düzgün reaksiyon vererek hem kendi ekibini rahatlattı hemde olası bir aksiliğin meydana gelmesini engelledi.

 

ONİKİŞUBAT TEŞKİLATI ŞEHRİN ÖNEMLİ İSİMLERİNİ ŞEHRE KAZANDIRIYOR

 

Ak Parti İl Başkanı Fırat Görgel Onikişubat Gençlik Kolları Başkanlığı yaptığı dönemde ve hala Gençliğin Abisi olarak anıldığı namını gençlik teşkilatındaki çalışmaları ile kazandı. Müsiad Şube Müdürü Ömer Faruk Kenger’de bu isimlerden birisi. Şu an Kahramanmaraş Milletvekili Ahmet Özdemir Onikişubat teşkilatından yine şehre kazandırılan bir isim. Mevcut İlçe Başkanı Mücahit Kara yine başarı çıtasını istikrarla sürdürüyor. Gençlik teşkilatında böyle güzel bir ekip kuran ve onlara candan yaklaşarak hem abi hem dost olabilen Selçuk Sinan Ak kanaatimce Başkan Görgel’in Gençliğin Abisi namının yeni sahibi olabilecek potansiyele ve donanımı oldukça yüksek üstelik her geçen günde üstüne koyarak ilerleyen bir isim. Gazeteciler şehirlerin ve ülkenin yaşayan hafızasıdır. Yakın zamanda Başkan Ak’ın da şehir siyasetinin önemli figürlerinden olacağına inancım tam.

 

 

ORGANİZASYONLAR DEVAM EDECEK

 

Başkan Ak’a yönelttiğim bir kaç soruya samimiyetle yanıt verdi ;

 

Teşkilat başkanı olarak bu organizasyon İçin neler düşünüyorsun  ?

 

Başkan AK ; “ Harika geçtiğini düşünüyorum. Belediyemiz organizesinde ve bizlerin koordinesinde uyumlu bir şekilde geçirdik. Hedef kitlemiz gençlerdi. Vizyon projemiz olan EXPO 2023'ü bu sayede gençlerimize gezdirmiş olduk ve gençlerden proje hakkında aldığımız olumlu tepkiler bizleri çok mutlu etti. Bu tür organizasyonlara gelecek günlerde daha fazla yoğunluk vereceğiz inşallah.”

Teşkilattaki kadroda hangi meslek grubu var gençlerden ?

 

Başkan Ak ; “ Teşkilatımızda her türlü meslek grubundan gençlerimiz mevcut. Örnek vermek gerekirse Mimar, İnşaat, Çevre, Makina Mühendisleri, Bankacı, Muhasebeci, Esnaf, Üni. Öğrencisi vs.”

 

Bir Sonraki Projelerde Neler Var ?

 

Başkan Ak ;

“ Aslında bir çok projemiz var. En yakın tarihte Çanakkale'ye gitmeyi planlıyoruz. O maneviyatı Onikişubat'lı gençlere hissettirmek istiyoruz. Sosyal farkındalıkla alakalı, hedef kitlesi gençler olan bütün projelere açığız.”

 

HANEFİ BAŞKAN’I ve BAŞKAN KARA’YI KUTLUYORUM

 

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçicek etkinlik boyunca sahada gençlerle beraber alanı gezip onları bir an olsun yalnız bırakmadı. Şehre kazandırdığı vizyon projesi Expo’da gençlerin gözlerindeki o enerji de gördükçe mutluluğunun katlandığı gözlerinden okunuyordu. Hatta muhabbet ettiğimizde şehirdeki en büyük eksikliğin etkinlik alanı olduğunu belirterek artık eksiğimiz kalmadı gençlerimiz konserlerini organizasyonlarını Expo alanımızda yapacaklar dedi sevinçle.  Ak Parti Onikişubat İlçe Başkanı Mücahit Kara’da gençlik kolları ekibini sahada yalnız bırakmayarak konser sonuna kadar onlara güç kattı.

 

SELÇUK SİNAN AK KİMDİR ?

 

1991 yılında Afşin’de doğup lise öğrenimini Elbistan’da tamamladıktan sonra üniversite öğrenimini için KKTC’ye gitmiştir. Buradan mezun olduktan sonra memleketi olan Kahramanmaraş’a kesin dönüş yapmış olup Mimar’dır. 2015 yılında Lefke Avrupa Üniversitesi Tam Burslu İngilizce Mimarlık Bölümü’nden mezun oldu. Şu anda Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Malzeme Bilimi Mühendisliği’nde Yüksek Lisans yapmaktadır. 2015 yılında kurmuş olduğu İnşaat, Yatırım Danışmanlığı, İş Güvenliği Uzmanlığı sektöründe faaliyet gösteren kendi şirketinde çalışma hayatına devam etmektedir. Çeşitli STK’lar da görev almıştır. TMMOB Mimarlar Odası Kahramanmaraş Şubesi V.Olağan Kurul sonrası yapılan seçimde Yönetim Kurulu Üyeliğine seçilmiş olup Genel Sekreter olarak görev yapmıştır. 2018 Yılında ise TMMOB İl Koordinasyon Kurulu’na seçilmiştir. 13 Aralık 2020 tarihinde Genel Merkez Gençlik Kolları’nın tensipleriyle Onikişubat İlçe Gençlik Kolları Başkanı’ı olarak atandıktan sonra aktif siyaset hayatına başlamıştır. KKTC’de öğrenim gördüğü yıllarda ETS Tur’da Turizm Rehberliği, KKTC Telsim’de Satış Temsilciği yapmış olup çok iyi seviyede İngilizce bilmektedir.

 

Önce İnsan
Önce Saygı İle
İlhan Gökalp Durmuş

 

Makale Yorumları

  • İs.23-06-2022 12:29

    Eline emeğine sağlık abim. Harika bir yazı olmuş

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar