Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Bakan’dan Kurban Bayramı Mesajı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Bakan’dan Kurban Bayramı Mesajı
Abone ol
Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Bakan, Kurban Bayramı vesilesiyle yayımladığı mesajında, ülkemizin, milletimizin ve tüm insanlığın bayramını kutladı.

Rektör Bakan, mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Sözlerimin başında, ülkemizin, milletimizin ve tüm insanlığın Kurban Bayramı’nı tebrik ediyor; sağlık, mutluluk ve esenlikler diliyorum.

Evet, İslam âlemi olarak yüce dinimizin en mukaddes günlerinden biri olan Kurban Bayramı’na erişmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Hüzün ve kederin unutulduğu, sevgi, saygı ve kardeşlik hukukunun milletimizin her bir ferdinde gönülden hissedildiği bir bayram geçirmeyi ümit ediyoruz. Diliyorum ki, bu bayram günlerinde kırgınlıklar, dargınlıklar unutulsun ve Kurban Bayramı’nın manevi atmosferi bütün inananları kuşatsın. Büyükler unutulmasın ve onlarla gönül köprüleri kurularak duaları alınsın. Çünkü Şeyh Edebali’nin de ifade ettiği gibi, 'bereket büyüklerle beraberdir.'

Şunu da belirtmeliyim ki, her ne kadar kalbimizin bir yarısı Kurban Bayramı’nın sevincini yaşasa da, diğer bir yarısı buruk ve hüzünlü. Gerek 6 Şubat depremlerinde kaybettiğimiz vatandaşlarımızın yokluğu, gerekse de Filistin’de yaşanan vahşet ve katliamlar, içimizde onulmaz yaralar açmakta. Uhrevi kapıların açıldığı, tam bir teslimiyetle Yüce Allah’a yaklaştığımız bu müstesna günlerde, kaybettiğimiz canlar ve Filistin’de zulme uğrayan kardeşlerimiz için dualarda buluşalım.

Bir kez daha Kurban Bayramımızı en kalbi duygularımla kutluyor, kazaların olmadığı, ülke ve millet olarak kademeli bir bayram geçirmeyi temenni ediyorum."**

Prof. Dr. İsmail Bakan, bayramın birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularını pekiştiren manevi atmosferinde, toplumun her kesiminin bir araya gelerek, sevgi ve saygı içinde bir bayram geçirmesini diledi.

 

 

 

 

4o

Kaynak:Haberhanesi

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Başkan Görgel’den Kurban Bayramı Öncesi Canlı Hayvan Borsası’na ZiyaretÖnceki Haber

Başkan Görgel’den Kurban Bayramı Öncesi...

Kahramanmaraş Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman’dan Kurban Bayramı MesajıSonraki Haber

Kahramanmaraş Emniyet Müdürü Nurettin Gö...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar