Başkan Okumuş’tan Vefa Örneği

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Başkan Okumuş’tan Vefa Örneği
Abone ol
Türkoğlu Belediye Başkanı aynı zamanda Türkiye Belediye Başkanları Birliği Kahramanmaraş il Temsilcilisi olan Osman Okumuş, kentte 2014 yılı öncesi 55 beldenin yaklaşık 150 başkanı ile bir araya gelerek içinde yapılan hizmetlerin yer aldığı kitabı başkanlara hediye etti.

2014 yılında Büyükşehir yasası ile kapanan 55 beldenin belediye başkanları Kahramanmaraş’ta, Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş’un daveti ile bir araya geldi. Başkan Okumuş’un büyük gayretleri ile yaklaşık 4 yıl boyunca uğraşın sonunda hazırlanan: "Kahramanmaraş Belde Belediye Başkanları Hatıra” kitabı da başkanlara hediye edildi.

BELDE BELEDİYE BAŞKANI ÖNEMLİ BİR MAKAMDIR

Programda bir konuşma yapan Türkoğlu Belediye Başkanı veTürkiye Belediye Başkanları Birliği Kahramanmaraş il Temsilcilisi Osman Okumuş:2004-2014 yılları arasında bende belde belediye başkanı idim. 2014 öncesi 55 belde belediyesi bulunuyordu. Belde belediye başkanlığı, oldukça zor bir makamdır. İlçe veya il olmanın sunduğu imkanlar daha fazla olabilir ancak bir belde belediye başkanının personelinin maaşını ödeyebilmesi, projeler üretebilmesi ve belde sakinlerinin ihtiyaçlarını çözebilmesi için gerçekten hünerli olması gerekir.Bir belde belediye başkanı, partiye bağlıktan ziyade kendi çalışmaları ve çabalarıyla belde halkının kapısını çalar. Kendi arabası ve cebindeki paralarıyla beldesindeki insanların sorunlarını çözen bir liderdir. Belde belediye başkanı unvanının, sadece belediye başkanlığı döneminde değil hayat boyunca üzerlerinde kalması gerektiği düşüncesindeyim”

Başkan Okumuş konuşmasını şöyle bitirdi: “Bu özel toplantıda geçmişi yad ettik, ebediyete irtihal etmiş Belde Belediye Başkanlarımızın yakınlarını, eşlerini ve çocuklarını da misafir ettim. Bu etkinlik, dayanışma ve birlik ruhumuzu güçlendirmek için önemli bir adımdı. Birlikteliğe her zamankinden daha  fazla ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde, bizleri yalnız bırakmayıp programa katılan tüm ağabeylerime kardeşlerime teşekkür ediyorum. Birlikte güçlüyüz”

Kaynak:Haberhanesi

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Gürbüz, “Halk ekmek üretimi genişleyerek ücretsiz olarak devam edecek”Önceki Haber

Gürbüz, “Halk ekmek üretimi genişleyerek...

EXPO 2023 Çikolata ve Kahve Festivali başladıSonraki Haber

EXPO 2023 Çikolata ve Kahve Festivali ba...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar