PTT 19 Bin Personel ve İşçi Alımı İlanı!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
PTT 19 Bin Personel ve İşçi Alımı İlanı!
Abone ol

PTT 19 Bin Personel ve İşçi Alımı İlanı!

AK Parti’ye yakın kaynaklar: PTT personel alımı 2023 yılında. Peki PTT personel alımı ne zaman? Başvuru şartları , kadrolar, PTT personel alımı başvuru formu nerede?

2018 yılından bu yana yüzlerce kamu kurumu personel, memur, işçi, asker, polis gibi kadrolara kamu personeli alımı yaptı. KPSS puan şartı ile ve KPSS’siz şekilde kamuya yapılan personel alımları yapılırken alım yapmayan tek kurum kaldı. O da PTT.

55 BİN PERSONEL VARDI ŞİMDİ 41 BİN KALDI

PTT’de bundan 4 sene önce toplamda 55 bin personel çalışıyordu. Ulaştırma Bakanlığı tarafından yapılan son açıklamaya baktığımızda ise PTT bünyesinde 41 bin personel çalıştığı görülüyor. Bu açıklamada PTT bünyesinde eksiklerin giderilmesi için yeni personel alımı çalışmalarının sürdüğünü söyledi.

EK GÖSTERGE İLE EMEKLİ OLACAKLAR

Kamu personellerine gelen ek gösterge zmamından sonra PTT bünyesinde binlerce personelin emekli olmayı planladığını öğrendik. Son açıklamaya bakacak olursak PTT bünyesinde 41 bin personel kaldığı ve PTT’de ciddi bir personel açığı olduğu görülüyor. 60 bin civarında personel çalıştırması gereken PTT’nin 41 bin personel çalıştırması , 2023 yılı ve 2024 yılında toplamda 19 bin yeni işçi ve personel alımı yapılacağı görülüyor.

İŞÇİ VE PERSONEL ALIMI 2023 ‘TE

TBMM’de gelen açıklamada PTT’de ciddi personel sıkıntısı nedeniyle işlerde büyük aksamalar olduğu, mevcut personellerin daha fazla çalıştırıldığı, 2 kişinin yapması gereken işi 1 kişinin yaptığı belirtildi. Açıklamada 2023 yılında ilk aşama personel alımına çıkılacağı öğrenildi. İlanın Nisan ayında gelmesi bekleniyor.

ALIM BEKLENEN KADROLAR

Personel alımı bir çok kadroya bekleniyor. Hem PTT merkez teşkilatına hem de PTT şubelerine birçok alım yapılacak. Bunun yanı sıra PTT’nin iştiraki şirketlere de alım olacak. Beklenen kadrolar şu şekilde:

-Uzman Yardımcısı
-Avukat
-İç Mimar
-Mimar
-Şehir Plancısı
-Mühendis
-Gişe ve Büro Görevlisi
-Gişe ve Büro Görevlisi (Firma Görevlisi)
-Tekniker
-Postacı
-Postacı (Firma Personeli)
-Güvenlik görevlisi
-Temizlik personeli
-Şoför


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Orman Genel Müdürlüğü 1482 Personel Alım İlanı Yayımladı!Önceki Haber

Orman Genel Müdürlüğü 1482 Personel Alım...

En Az Lise Mezunu 10 Bin TL Maaşla 779 Büro Memuru Alım İlanı YayımlandıSonraki Haber

En Az Lise Mezunu 10 Bin TL Maaşla 779 B...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar