"Kök Değerler Eğitimi" İl Yürütme Kurulu Toplantısı Yapıldı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
"Kök Değerler Eğitimi" İl Yürütme Kurulu Toplantısı Yapıldı
Abone ol
Kahramanmaraş Milli Eğitim Müdürlüğü Onikişubat Toplantı Salonu'nda "Kök Değerler Temalı Etkinlik Kitabı ve Uygulamaları" konulu İl Yürütme Kurulu Toplantısı gerçekleştirildi.

Kahramanmaraş Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa Yılmaz başkanlığında yapılan toplantıya, Eğitim Müfettişleri Başkan Vekili Ali Arıkoğlu, Müdür Yardımcısı Zekeriya Kahveci, Şube Müdürü Hanifi Şahin ile okul ve kurum yöneticileri katıldı.

Millî eğitim anlayışının bilime odaklı, ulusal ve kültürel değerlere duyarlı, estetik değerlere sahip, nitelikli, ahlaklı bireyler yetiştirme doğrultusunda evrensel ve ulusal değerlerden beslenmekte olup bu değerlerin öğrencilere kazandırılması yolunda Millî Eğitim Bakanlığınca "Değerler Eğitimi Etkinlik Kitabı" hazırlandı. Hazırlanan etkinlik kitabında ele alınan değerler; ideal ve arzu edilen davranış veya yaşam biçimlerini ifade eden üst düzey kavramlar ve doğru kararlara ulaşmada bireylere yardımcı olan genel ilkelerdir. Güncellenen öğretim programlarında farklı olarak öne çıkan hususlar, değerlerimiz ve yetkinliklerdir. Disiplin alanlarının her birinde öğrencilere aktarılması hedeflenen 10 kök değer ve bu değerlere ilişkin tutum ve davranışlar belirlenmiş olup kök değerler (adalet, sabır, saygı sevgi, sorumluluk, dostluk, dürüstlük, öz denetim, yardımseverlik ve vatanseverlik), öğrencilere kazandırılması hedeflenen değerler arasında öncelikli öneme sahip olan ve diğer disiplinlerle ortak olarak kazandırılması hedeflenen temel değerlerdir.

Bu anlamda Kahramanmaraş genelinde uygulama birliğinin oluşması için gerçekleştirilen toplantıda detaylı bir sunum gerçekleştirdi.Toplantı uygulama sürecinin istişare edilmesinin ardından dilek ve temennilerle sona erdi.

Kaynak:Haberhanesi

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Büyükşehir’in Halı Saha ve Pota Projesinde İlk Etap TamamlanıyorÖnceki Haber

Büyükşehir’in Halı Saha ve Pota Projesin...

Göz Kapağı Ameliyatı OlduSonraki Haber

Göz Kapağı Ameliyatı Oldu

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar