CHP Delegeleri Ateş'e Bu Kez Daha Farklı Bakıyor

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
CHP Delegeleri Ateş'e Bu Kez Daha Farklı Bakıyor
Ateş adaylığını ikinci kez açıkladı. Cumhuriyet Halk Partisi İl Teşkilatı binasında İl Başkanlığı Adaylığını açıklayanlar arasına Ünal Ateş'de katıldı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kahramanmaraş teşkilatında 9 Şubat 2020'de yapılacak olan il kongresinde adaylıklar peş peşe açıklanıyor. Mevcut Başkan Esad Şengül yine aday olurken Kahramanmaraş kadın iş dünyasının tanıdığı ve  sevilen isimlerden olan Kibar Özdemir'in geçtiğimiz günlerde CHP İl Başkanlığına adaylığını açıklamasının ardından CHP Onikişubat İlçe Başkanı Ünal Ateş ikinci kez başkanlık yarışına yeniden katıldı.

İl başkanlığında büyük bir kalabalıkla adaylığını açıklayan Ünal Ateş konuşmasında şu ifadelere yer verdi;

"Elbistan'ın bitmeyen yolu için Nurhak'a gelmeyen yatırım için Pazarcık'ın bir türlü gelişmesine katkı sunmayan beceriksiz yöneticilerin karşısında hakkımızı aramak için il başkanı adayı oldum. Merkezde Kahramanmaraş'ın adına Kahramanlık ünvanına yakışır şekilde bir kent oluşabilmesi için aday oldum. 100. Yıl etkinliklerinde hiçbir ulusal kanalda Kahramanmaraş'la ilgili bir tek satır çıkmıyor. Geçenlerde 100. Yıl üzerine basın mensupları arkadaşlarla sohbet ederken ne yapılabilir diye sorduklarında İlber hocaya atıfta bulunmuştum. Hiçbir şey bilmiyorsanız İlber hoca gibi bir tarihçiyi Maraş'a getirin de en azından halkla buluşturun demiştim. Dün gördüm bilbordlarda İlber hoca geliyor. İşte güzel kentimiz Kahramanmaraş'ın hakettiği değeri bulabilmesi için aday oldum."

Ünal Ateş il başkanı olduğunda neler yapacağını da şu sözlerle dile getirdi;

"Sayın Ekrem İmamoğlu gelse Yedikuyular kayak bölgesinde bir küçük röportaj yapsa ulusal medya da yayınlansa bu reklamı tüm Türkiye'de yapabilsek Kahramanmaraş için kötü mü olur. Yada Sayın Mansur Yavaş gelse bizim çok güzel değerimiz olan Başkonuş yaylasında ulusal gazete ve televizyonlara röportaj verse çok mu kötü olur. il başkanlığı dönemimizde yapacağımız ilk şey Kahramanmaraş'ımızı Türkiye'de daha fazla tanıtmak olacak.  Geçmiş dönemlerde görev yapan arkadaşlarım bunu yaptılar 81 ilden İl başkanlarını ve temsilcilerini Kahramanmaraş'ta biz toparladık onlarla bir çalışma yaptık. Ama bu bizim için yetmez bunu bir adım öteye taşımamız gerekiyor. Bugün Türkiye'nin en büyük kentlerini Cumhuriyet Halk Partisi belediye başkanları yönetiyor. Biz o belediye başkanlarını Kahramanmaraş'a getireceğiz. Şehrimizde gezdirip Kahramanmaraş'ımızı tanıtacağız. Ve 81 İldeki İl başkanlarımızda kordineli bir biçimde cuma çıkışlı iki günlük Mardin turu yada Kapadokya turu yada Karadeniz turu gibi İl başkanlarımızdan rica edeceğiz. Bizim en büyük eksikliğimiz tanıtım bunu da mutlak suretle yapmamız gerekiyor. Belediye başkanlarımızdan Kahramanmaraş için destek isteyeceğiz. Yurtdışındaki Kahramanmaraş'lı hemşerilerimizle buluşup Kahramanmaraş'ımız için yatırım yapmalarını isteyeceğiz. Kahramanmaraş'ta daha fazla istikrar sağlamalarını isteyeceğiz. Ilıca ve Ekinözü gibi değerimiz var biz ama bunlarla ilgili gerekli çalışmaları yapamıyoruz. Eğer bu memlekete hizmet etmeyen ihanet eden olursa yakasına yapışıp halkın adına sorarım. Kahramanmaraş Türkoğlu yolunu 5.kez kazıp 5. kez asfalt dökenlerden bunun hesabını sormamız lazım, Çağlayancerit'in yolunu yapmayanlardan bunun hesabını sormamız lazım bunu sayın milletvekilimizle birlikte el ele yürek yüreğe o mecliste biz de yerel de bunların takipçisi olacacağız. Bunu bir bayrak yarışı olarak düşünelim. Biz nasip olursa 9 Şubat'ta o bayrağı devralacağız. Bir süre taşıdıktan sonra o bayrağı genç arkadaşlarımız teslim edeceğiz. Bu yarışa çıkan diğer adaylara sonsuz başarılar diliyorum. 9 Şubat'ta tüm Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) delegasyonundan destek istiyorum. Açıklama için geç kalmadım. 26 yıldır bu partiye hizmet vererek Cumhuriyet Halk Partisi terbiyesiyle büyüdüm. İlk öğrendiğim şey örgütüm ve teşkilatım dışında hiçbir şey yapılmaz. Ben ilçelerimizi iki kez gezdim ve delegelerimizi inceledim. Bu saatten sonra herhangi bir adayın lehine çekilmem söz konusu değildir." Diyerek konuşmasını bitirdi.

Kaynak:Haberhanesi

Anahtar Kelimeler:
Çalınan Araçlar MÜSİAD’ın GündemindeÖnceki Haber

Çalınan Araçlar MÜSİAD’ın Gündeminde

SANKO OKULLARI BASKETBOL TAKIMI “2020 WINTER CUP” ŞAMPİYONUSonraki Haber

SANKO OKULLARI BASKETBOL TAKIMI “2020 WI...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!