Pazarcık'ta Sağlıkta Bir İlk: Mikrocerrahi Yöntemiyle Bel Fıtığı Ameliyatı Başarıyla Tamamlandı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Pazarcık'ta Sağlıkta Bir İlk: Mikrocerrahi Yöntemiyle Bel Fıtığı Ameliyatı Başarıyla Tamamlandı
Abone ol
Kahramanmaraş'ın Pazarcık İlçesinde Tarihi Bir An: Mikrocerrahi Yöntemiyle Gerçekleştirilen Ameliyat Hastaya Rahatlık Sağladı

Beyin Cerrahi kliniğinde, hastanede ilk kez mikrocerrahi yöntemiyle yapılan başarılı bir bel fıtığı ameliyatı ile hastanın omurilik daralması giderildi, sıkışan siniri rahatlatıldı ve beline vida platin konuldu. Ayrıca, fıtık çıkarılarak temizlendi.

Ameliyat, Beyin ve Sinir Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Mustafa Özkan ve ekibi tarafından gerçekleştirildi. Op. Dr. Özkan, ameliyat sonrası yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Hastamız, beyin cerrahi polikliniğimize şiddetli bel ve bacak ağrısı, yürüyememe şikayetiyle başvurdu. Yapılan tetkiklerde bel omurgasında daralma, sinir sıkışması ve iki tane fıtık tespit ettik. İleri düzey sinir sıkışması ve fıtıklar hastaların günlük hayatını olumsuz etkileyen, kuvvet kaybı, uyuşukluk, hissizlik, şiddetli ağrı şikayetleri oluşturabilen ve geç kalındığında felce bile neden olabilecek önemli durumlardır. Ameliyat kararı sonrası hazırlıklar tamamlandıktan sonra hastamızı operasyona aldık. Ameliyatta hastanın omurga kemiklerine sağ üç, sol üç olmak üzere toplam altı adet platin yerleştirdik. Sıkışan sinirlerini mikrocerrahi teknikle rahatlattık ve sıkışıklıkları açtık. Aynı zamanda iki fıtığı da mikrodistektomi yöntemiyle temizledik. Başarılı ameliyat sonrası hastamız sağlığına kavuştu, ağrıları geçti ve tekrar rahatça yürümeye başladı. Bu ameliyat Pazarcık Devlet Hastanesi'nde ilçesinde ilk defa yapıldı. Hepimizi üzen, milyonlarca insanımızı etkileyen büyük deprem felaketinin ardından, depremin merkez üssü Pazarcık’ta görevimizi yapmak, tamamına yakını depremzede olan hastalarımıza hizmet etmek, hastalarımızın il merkezine ve çevre illere gitmesine gerek kalmadan bulundukları yerde takip, tedavi ve ameliyatlarının yapılabiliyor olması bizler için mutluluk ve gurur kaynağıdır. Tüm ekip arkadaşlarıma ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum.”

Bu başarılı operasyon, Pazarcık Devlet Hastanesi'nde gerçekleştirilen ilk mikrocerrahi bel fıtığı ameliyatı olarak tarihe geçti ve bölgedeki sağlık hizmetlerinin kalitesini ve ulaşılabilirliğini bir kez daha ortaya koydu.

Kaynak:Haberhanesi

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Başkan Yılmaz, Şehitkamil Belediye Personeliyle İlk Bayramlaşma Törenini GerçekleştirdiÖnceki Haber

Başkan Yılmaz, Şehitkamil Belediye Perso...

Aşırı Sıcaklarda Alınması Gereken ÖnlemlerSonraki Haber

Aşırı Sıcaklarda Alınması Gereken Önleml...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar